iskurisilanlari.com > Ortaca iş ilanları > Ortaca boş iş ilanları > Ortaca’da boş

Ortaca’da boş

Bu iş ilanına başvurular sadece Ortaca’da ikamet edenler kabul edilecektir.
Talebe Başvuracak Adayların Dikkatine:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan Şartlarını Taşıyan Adaylar; İlanın Yayınlandığı Tarihten İtibaren 5 Gün İçinde Esube.iskur.gov.tr İnternet Adresinden “iş Arayan” Linki Üzerinden Tc Kimlik Numarası Ve Şifre İle Giriş Yaparak Başvuru Yapabilir. Ayrıca Hizmet Noktalarından Ve Alo 170 Hattı Üzerinden De Başvurular Yapılabilir. Son Başvuru Tarihi Tatil Gününe Rastladığında Başvurular Takip Eden İlk İş Günü Sonuna Kadar Uzatılır.
2) Başvuru Başlangıç Tarihleri Aynı Olan, Aynı Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İlanlarından Sadece Birine Başvuru Kabul Edilir.
3) İlana Başvuru Yapacak Öncelikli Adaylar, Başvuru Yapacakları Listeyi (öncelikli Liste Veya Genel Liste) Başvuru Esnasında İşaretleyerek Seçer. Başvuru Süresi Bittikten Sonra Liste Değişikliği Talepleri Kabul Edilmez.
4) Başvuru Yapan İş Arayanların Öncelikliler De Dâhil Olmak Üzere Tamamı Kura Çekimi İçin İlan Sahibi Kamu Kurum Ve Kuruluşuna Gönderilir. Kamu Kurum Ve Kuruluşu Tarafından Düzenlenen Noter Kurası İle Genel Listeden Ve Öncelikli Listeden Açık İş Sayısının Dörder Katı Kadar Aday Sınav Yapılmak Üzere Belirlenir.
5) İşe Alınacak İşçilerin Sadece Noter Kurasıyla Belirleneceği Kuraya Tabi İlanlarda, Öncelikliler De Dâhil Olmak Üzere Tüm Başvuru Sahipleri Arasından Açık İş Sayısı Kadar Asıl Ve İhtiyaç Duyulacak Sayıda Yedek Aday Doğrudan Kura Sonucu Belirlenebilir.
6) Listelere Giren Adaylar, İlan Şartlarına İlişkin Olarak; Eğitim Durumu, Tecrübe, Öncelik Durumu, Mesleki Belge, Yabancı Dil Şartı Vb. Belgelerini İlanı Veren Kamu Kurum Ve Kuruluşuna İbraz Eder. Belge Teslim Tarihi Ve Yeri, İlanda Ya Da Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İnternet Sitesinde Adaylara Duyurulur. Durumlarını Belgeleyemeyenler Veya Yanlış Beyanda Bulunanlar Listelerden Çıkarılır. Listeden Çıkarılan Kişilerin Yerine Kamu Kurum Ve Kuruluşunun Tercihine Göre Sıralamada Yer Alan Diğer Kişiler Dâhil Edilebilir. Belge Teslimi Ve Kontrolü İşçi Alımını Yapacak Kamu Kurum Ve Kuruluşunun Tercihine Göre Kura Çekiminden Önce Veya Sonra Yapılabilir.
7) Sınav Günü, Saati, Yeri Ve Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylar, İşçi Alımını Yapacak Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İnternet Sitesinde Duyurulacaktır. Bu Duyuru, Tebliğ Mahiyetinde Kabul Edilecek, Adayların Adresine Posta Yolu İle Ayrıca Tebligat Yapılmayacaktır.
8) Öncelik Hakkına Sahip Olanlardan, Başvuruda Bulunduğu İlana İşverence Davet Edildiği Hâlde Mücbir Sebepler Dışında İcabet Etmeyen, Sınava Katılmayan, İşi Reddeden Veya Kamuda Sürekli İşçi Statüsünde İşe Yerleşenlerin Öncelik Hakkı Ortadan Kalkar.
9) Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının İşçi Taleplerine Yapılan Başvurularda Kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (adnks) Kayıtlı Olan Yerleşim Yeri Adresi Dikkate Alınır. İlçe, İl Veya Bölge Düzeyinde Yayımlanan İşçi Taleplerinin Başvuru Süresi İçerisinde Yerleşim Yeri Adresini Talebin Karşılanacağı Yere Taşıyan Adayların Başvurusu Kabul Edilmez. Adres Değişikliklerinde Adayların E-devlet Üzerinden Veya Nüfus Müdürlüklerinden Alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda Kayıtlı Olan Taşınma Tarihi Esas Alınır. İkametini Talebin Karşılanacağı Yer İçerisinde Değiştiren Adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İşkur Birimlerine İbraz Etmeleri Halinde İlgili İlana Başvuruları Yapılır.
10) Gerçeğe Aykırı Belge Verenlerin Ya Da Beyanda Bulunanların Başvurusunun Geçersiz Hale Getirilmesi Ve İşe Alınma İşleminin İptaline İlişkin İşkur İle İlanı Veren Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yasal İşlem Yapma Hakları Saklıdır.
B) Özel Şartlar
1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
2- Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Milli Savunmaya Karşı Suçlar, Devlet Sırlarına Karşı Suçlar Ve Casusluk, Zimmet, İrtikap, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama Veya Kaçakçılık Suçlarında Mahkum Olmamak
3-herhangi Bir Sosyal Güvenlik Kurumunda Emeklilik, Yaşlılık Veya Malulluk Aylığı Almamış Olmak
4- Müracaat Tarihi İtibariyle 18 Yaşını Tamamlamış Olmak
5-erkek Adaylar İçin Askerlik Hizmetini Fiilen Yapmış, Muaf Veya Tecilli Olmak
6-görevini Devamlı Yapmasına Engel Olabilecek Akıl Hastalığı Veya Sağlığı İle İlgili Engeli Bulunmamak
7-kamu Haklarından Mahrum Bulunmamak
8- Arşiv Araştırması Sonucunda Görevini Yapmasına Engel Bir Hususun Bulunmaması (arşiv Araştırması Sonucu Olumsuz Gelen Adayların İş Sözleşmeleri, İşe Başlamış Olsalar Dahi Feshedilecektir.)
9- Noter Çekilişi Sonrası Mülakat Yapılacak Olup Adaylar Bütün Duyuruları Ve Sonuçları (kura Sonuçlarını, Mülakat Sınavının Yerini, Tarihini, Saatini Ve Mülakat Sınav Sonuçları İle Gerekli Diğer Duyuruları Ortaca Belediyesi İnternet Sayfası Olan Https://ortaca.bel.tr/ Adresinden Takip Edeceklerdir. Bu Duyuru Tebliğ Mahiyetinde Olup, İlgililerin Adresine Posta Yolu İle Ayrıca Tebligat Yapılmayacaktır.
10- İşe Alım İçin Gerekli Belgeler Mülakat Sonrasında Kazanan Adaylardan Alınacaktır.
Işe Alım İçin Gerekli Belgeler
1-kimlik Fotokopisi
2-sağlık Raporu
3-öğrenim Durumu (e- Devlet Üzerinden Alınacak)
4-nüfus Kayıt Örneği
5-yerleşim Yeri Belgesi
6-adli Sici Kaydı
7-askerlik Durum Belgesi (erkek Adaylar İçin)
8-2 Adet Fotoğraf
Boş

Atatürk Mah. Atatürk Bulvarı No:105 Ortaca/muğla
48600 Ortaca
Muğla / Türkiye

ORTACA BELEDİYEBAŞKANLIĞI Ortaca 22-12-2023

Bu işi kaçırdınız! Eleman alımı yapıldı. Hemen benzer ilanlardan başka bir ilana başvuruda bulunun.